Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich

kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

W wyniku kataklizmu, który 30 grudnia nawiedził okolice Zagrzebia, "zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy, przy czym miejscowe władze podkreślały, że nie jest to ostateczny bilans tragedii" - mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, dodając, że od samego początku różne parafie starały się odpowiedzieć na potrzeby Chorwatów. Przypomina, że kiedy podczas sierpniowego wybuchu chemikaliów w Bejrucie Caritas ogłosił zbiórkę pomocową, "ofiarność naszych rodaków pozwoliła na zapewnienie znaczącego wkładu w odbudowę miasta po zniszczeniach, wysłaliśmy też dwa transporty pomocy humanitarnej. – Jestem przekonany, że wobec tragedii, która dotknęła Chorwację, kraj tak bliski sercom wielu Polaków, również nie pozostaniemy obojętni".

Jak można pomóc?

• Wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł),

• dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl,

• wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.