Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
w Unisławiu Pomorskim

Aktualności

Środa, 29 Maj 2024 r.

Zbiórka dla misjonarza na Cubie.

W niedzielę 2 czerwca w naszej parafii kwestować będzie ks. Adam Czerwiński, misjonarz na Kubie. Polecamy zbiórkę dobroci naszych Parafian.

Sobota, 18 Maj 2024 r.

STANOWISKO RADY STAŁEJ KEP W SPRAWIE PRAWNEJ OCHRONY LUDZKIEGO ŻYCIA

Czwartek, 09 Maj 2024 r.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego.

Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. podczas którego będziemy modlić się o nową Pięćdziesiątnicę naszego Dekanatu .Wydarzenie odbędzie się 18 maja ( sobota) w kaplicy parafialnej Parafii Św. Bartłomieja w Unisławiu . Rozpoczniemy Adoracją w ciszy Najświętszego Sakramentu następnie płynnie przejdziemy w uwielbienie Boga przygotowując się do Eucharystii.

Poniedziałek, 26 Luty 2024 r.

PLAN SZKOLNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH 2024 (6 - 8.03.2024)

6 marzec 2024r. – Środa- SZKOŁA
850 – 945 - SPOTKANIE z nauką dla SP 0-III
945 – 1030 - SPOTKANIE z nauką dla SP IV-VII
1040 – 1125 - SPOTKANIE z nauką dla SP VIII, LO i SBr
1140 – 1235 - SPOTKANIE z nauką dla SP w Brukach

7 marzec 2024r. – Czwartek - SZKOŁA
850 – 945 - SPOTKANIE z nauką dla SP 0-III
945 – 1030 - SPOTKANIE z nauką dla SP IV-VII
1040 – 1125 - SPOTKANIE z nauką dla SP VIII, LO i SBr
1140 – 1235 - SPOTKANIE z nauką dla SP w Brukach

8 marzec 2024r. – Piątek - KOŚCIÓŁ
850 – 945 - Msza św z nauką dla SP 0-III i 0-III SP w Brukach
945 – 11.25 - NABOŻEŃSTWO POJEDNANIA i Msza św. z nauką dla SP IV-VII i IV-VIII SP w Brukach
1140 – 13.20 - NABOŻEŃSTWO POJEDNANIA i Msza św. z nauką dla SP VIII, LO i SBr

Sobota, 24 Luty 2024 r.

Parafialne Rekolekcje wielkopostne Parafia Unisław: 3 – 5.03.2024 r.

Niedziela – 3.03 2024
Godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 – Msze św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich
Godz. 13.00 – 16.00 – Adoracja N.S.
Godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek – 4.03.2024
Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
Godz. 9.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich
Godz. 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
Od godz. 7.30 – 18.00 Adoracja N.S.

Wtorek – 5.03.2024
Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
godz. 9.30 – Msza św. z nauką dla chorych i namaszczeniem
Godz. 17.30 – Różaniec
Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
Od godz. 7.30 – 18.00 Adoracja N.S.

Sobota 23.03.2022 – Dzień pojednania
Godz. 9.00 – 10.00 – spowiedź
Godz. 10.00 – Msza św.
Godz. 17.00 – 18.00 – spowiedź
Godz. 18.00 – Msza św.

Rekolekcje prowadzi ks.

Serdecznie zapraszamy

Poniedziałek, 12 Luty 2024 r.

PLAN PEREGRYNACJI RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEJ RODZINY ULMÓW W DIECEZJI TORUŃSKIEJ – 17-24.02.2024

Niedziela, 24 Grudzień 2023 r.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Sobota, 16 Grudzień 2023 r.

Plan kolęd 2023/2024

Błogosławieństwo kolędowe niech stanie się czasem doświadczania miłości Boga, który kocha każdego człowieka i zaprasza go do pełni życia i szczęścia. Nawiedzanych przez kapłana w dniu kolędy zapraszamy do udziału w Eucharystii.

Środa 27 grudzień 2023
Gzin, Przy szosie - pojazd - g. 9.00
Gzin Dolny i Górny - pojazd - g. 9.00

Czwartek 28 grudzień 2023
Błoto, od P. Marchlik do P. Zmuda - pojazd - g. 9.00
Błoto, od P. Kawałkowskich do P. Bednarek - pojazd - g. 9.00

Piątek 29 grudzień 2023
Gołoty, ul. od Stablewic do P. Zubałów i Gołoty (wieś) - pojazd - g. 9.00
Gołoty (wybudowanie) - pojazd - g. 9.00

Sobota 30 grudzień 2023
Głażewo - pojazd - g. 9.00
Bruki Kokocka - pojazd - g. 9.00

Wtorek 2 styczeń 2024
Raciniewo, ul. Bydgoska - pojazd - g. 15.30
Raciniewo, ul. Dębowa, Jesionowa i Modrzewiowa - pojazd - g. 15.30

Środa 3 styczeń 2024
Raciniewo, ul. Długa - Bloki 1 i 2 - pojazd - g. 15.30
Raciniewo, ul. Długa - blok 4 i 6 - pojazd - g. 15.30

Czwartek 4 styczeń 2024
Raciniewo, ul. Długa - bloki (numery) 12, 13, 14, 16 - pojazd - g. 15.30
Raciniewo, ul. Długa - od numerów 18 do 28 - pojazd - g. 15.30

Piątek 5 styczeń 2024
Raciniewo, ul. Długa - bloki 3, 5, 7, 9 - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Rynkowa - g. 15.30

Sobota 6 styczeń 2024
Unisław, ul. Spokojna - g. 13.00
Unisław, ul. Słowicza - g. 13.00

Niedziela 7 styczeń 2024
Unisław, ul. Podgórna - g. 13.00
Unisław, ul. Chopina - g. 13.00

Poniedziałek 8 styczeń 2024
Stablewice, blok 21 i 31, 17 do 20 i 32 (pałac) - pojazd - g. 15.30
Stablewice, 5 do 16 (prawa i lewa strona) i 22 - pojazd - g. 15.30

Wtorek 9 styczeń 2024
Bruki Unisł., od P. Post, przy szosie do P. Zdanowicz - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Dworcowa - pojazd - g. 15.30

Środa 10 styczeń 2024
Unisław, ul. Chełmińska 2 - 46 (parzyste), 3-23 (nieparzyste) i Sokola - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Chełmińska 48 - 80 (parzyste) i blok 76 - g. 15.30

Czwartek 11 styczeń 2024
Unisław, ul. Chełmińska (nieparzyste) 27- 67 - g. 15.30
Unisław, ul. Chełmińska 69 - 77 - g. 15.30

Piątek 12 styczeń 2024
Unisław, ul. Chełmińska - blok 74 i 78 - g. 15.30
Unisław, ul. Wiosenna, Hasińskiego, Kwiatowa - g. 15.30

Sobota 13 styczeń 2024
Bruki Unisł., od. P. Wilk do P. Podraza i droga na Gzin Bruki, od starej szkoły do P. Olszewskich - pojazd - g. 9.00
Bruki (Pod górami), od. P. Szulkowskich do P. Trzcińskich, od P. Lewandowskich (od krzyża) do P. Barbary Haraszkiewicz - pojazd - g. 9.00

Niedziela 14 styczeń 2024
Unisław, ul. Mickiewicza - g. 13.00
Unisław, ul. Leśna - g. 13.00

Poniedziałek 15 styczeń 2024
Unisław, ul. Głażewska - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Reja i Miłosza - pojazd - g. 15.30

Wtorek 16 styczeń 2024
Unisław, ul. Wiślana - numery nieparzyste - g. 15.30
Unisław, ul. Wiślana - numery parzyste - g. 15.30

Środa 17 styczeń 2024
Unisław, ul. Osiedlowa (numery nieparzyste) - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Osiedlowa (numery parzyste) - pojazd - g. 15.30

Czwartek 18 styczeń 2024
Unisław, ul. Magazynowa i Słoneczna - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Parkowa 1-17 i blok 29 - g. 15.30

Piątek 19 styczeń 2024
Unisław, ul. Żwirki i Wigury - za cukrownią - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Żwirki i Wigury- przy biurze plantacyjnym (1-7) - pojazd- g.15.30

Sobota 20 styczeń 2024
Unisław, ul. Grudziądzka - pojazd - g. 9.00
Unisław, ul. Rzemieślnicza - g. 9.00

Niedziela 21 styczeń 2024
Unisław, ul. Okólna - g. 13.00
Unisław, ul. Kolejowa i Prosta - pojazd - g. 13.00

Poniedziałek 22 styczeń 2024
Unisław, ul. Parkowa 18-25 (bl. przy Przych., Policja), 22, 24 i bl. 31 - g. 15.30
Unisław, ul. Kręta - pojazd - g. 15.30

Wtorek 23 styczeń 2024
Unisław, ul. Sienkiewicza - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Prusa, Kujota, Wyspiańskiego, Ratkowskiego - pojazd - g. 15.30

Środa 24 styczeń 2024
Unisław, ul. Chełmińska 1 - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Szeroka - numery nieparzyste (od numeru 1) - pojazd - g. 15.30

Czwartek 25 styczeń 2024
Unisław, ul. Sportowa i Ogrodowa - pojazd - g. 15.30
Unisław - Osiedle za stadionem: ul. Na Skarpę, Pradolina, Zielone Wzgórze, Widokowa, Wichrowe Wzgórze, Piękna i Błękitna - pojazd g. 15.30

Piątek 26 styczeń 2024
Unisław, ul. Lipowa - numery nieparzyste (od nr 1) - g. 15.30
Unisław, ul. Lipowa - numery parzyste (od nr 2) - g. 15.30

Sobota 27 styczeń 2024
Unisław, ul. Toruńska 3 - 61 (nieparzyste) - pojazd - g. 9.00
Unisław, ul. Toruńska - Grzybno + P. Startek, Szydłowscy, numery parzyste od Grzybna do numeru 2 - pojazd - g. 9.00

Niedziela 28 styczeń 2024
Unisław, ul. Szymanowskiego - g. 13.00
Unisław, ul. Parkowa 33

Poniedziałek - 29 stycznia 2024
Unisław, ul. Szeroka - numery parzyste ( 2 - 24) - pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Szeroka - numery parzyste (26 - 46) - pojazd - g. 15.30

Sobota, 07 Październik 2023 r.

Vademecum wyborcze katolika (dokument Rady ds. Społecznych KEP)

Niedziela, 27 Sierpień 2023 r.

Plan Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Unisławiu 2-3 w

SOBOTA - 2.09.2023R.

18:00 - Msza św. - Początek Wieczystej Adoracji
19:00 - 20:00 - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
20:00 - 21:00 - Akcja Katolicka
21:00 - 22:00 - Wspólnota Rodzin - Betel
22:00 - 23:00 - Toruńska, Kolejowa, Grudziądzka, budynki przy Cukrowni
23:00 - 24:00 - Sienkiewicza, Szeroka, Reja, Mickiewicza, Kręta, Dworcowa

NIEDZIELA - 3.09.2023R.

24:00 - 1:00 - Prosta, Osiedlowa, Podgórna, Leśna, Słowicza, Gołoty
1:00 - 2:00 - Wiślana, Spokojna, Rynkowa, Rzemieślnicza, Stablewice
2:00 - 3:00 - Lipowa, Wiosenna, Kwiatowa, Hasińskiego, Głażewo, Gzin
3:00 - 4:00 - Szeroka, Okólna, ks. Kujota, ks. Ratkowskiego, Bruki
4:00 - 5:00 - Bloki Cukrownicze, Blok Spółdzielczy, Ogrodowa, Magazynowa, Błoto, Raciniewo, Głażewska, Nowy Unamel
5:00 - 6:00 - Widokowa, Sportowa, Chełmińska, Szymanowskiego
6:00 - 7:15 - Parkowa, bloki przy Straży, Żwirki i Wigury
13:00 - 14:00 - Matki Różańcowe z Unisławia
14:00 - 15:00 - Matki Różańcowe z Gołot i Stablewic
15:00 - 16:00 - Matki Różańcowe z Głażewa, Gzina i Raciniewa
16:00 - Msza św. na zakończenie Wieczystej Adoracji

Wtorek, 04 Kwiecień 2023 r.

Błogosławieństwo pokarmów 2023

Niedziela, 05 Luty 2023 r.

ALPHA 2023

Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość poznania wiary chrześcijańskiej, móc zadać pytania i podzielić się swoim punktem widzenia - niezależnie od miejsca, w którym się znajduje
Dlatego zapraszamy cię na kurs Alpha,
który rozpoczynamy w naszej parafii
20 lutego o 19.00
w salce znajdującej się w wikariatce.

Alpha to cykl interaktywnych spotkań w trakcie ,
których możesz odkryć wiarę i sens życia.
Każde spotkanie obejmuje wspólny posiłek ,
wykład i dyskusję.
Możesz przyjść i słuchać.
Możesz zadać każde pytanie.
Możesz włączyć się na tyle na ile chcesz.
ALPHA JEST DLA KAŻDEGO!!!

Zapisy i więcej informacji
pod numerem telefonu : 505 841 540
lub na alphaunislaw@gmail.com

Sobota, 31 Grudzień 2022 r.

Papież Benedykt XVI (1927-2022)

31 grudnia 2022 roku do Domu Ojca odszedł papież Benedykt XVI, który swój pontyfikat pełnił w latach 2005-2013.

Środa, 21 Grudzień 2022 r.

PLAN KOLĘD 2022/2023

Błogosławieństwo kolędowe niech stanie się czasem doświadczania miłości Boga, który kocha każdego człowieka i zaprasza go do pełni życia i szczęścia. Nawiedzanych przez kapłana w dniu kolędy zapraszamy do udziału w Eucharystii.

Wtorek, 27 grudzień 2022
Gzin - Przy szosie – pojazd – g. 9.00
Gzin Górny – pojazd – g. 9.00

Środa, 28 grudzień 2022
Gzin Dolny – pojazd – g. 9.00
Głażewo – pojazd – g. 9.00

Czwartek, 29 grudzień 2022
Błoto – od P. Marchlik do P. Zmuda – pojazd – g. 9.00
Błoto – od P. Kawałkowskich do P. Bednarek – pojazd – g. 9.00

Piątek, 30 grudzień 2022
Gołoty (wieś) – pojazd – g. 9.00
Gołoty (wybudowanie) – pojazd – g. 9.00

Poniedziałek, 2 styczeń 2023
Stablewice – nr 5, 9, 15, 16,22 – pojazd – g. 15.30
Stablewice – nr 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14 – pojazd – g. 15.30

Wtorek, 3 styczeń 2023
Stablewice – nr 17, 18, 19, 20 i 32 (pałac) – pojazd g. 15.30
Stablewice – blok 21 i 31 – pojazd – g. 15.30

Środa, 4 styczeń 2023
Bruki (Pod górami) – od. P. Szulkowskich do P. Trzcińskich – pojazd – g. 15.30
Bruki Unisł.– od P. Lewandowskich (od krzyża) do P. Barbary Haraszkiewicz - pojazd – g. 15.30

Czwartek, 5 styczeń 2023
Raciniewo – ul. Długa – bloki (numery) 12, 13, 14, 16 – pojazd – g. 15.30
Raciniewo, ul. Długa – od numerów 18 do 28 – pojazd – g. 15.30

Piątek, 6 styczeń 2023
Unisław, ul. Spokojna – od g. 13.30

Sobota, 7 styczeń 2023
Bruki Kokocka – pojazd – g. 9.00
Bruki Unisł. - od. P. Wilk do P. Podraza i droga na Gzin – pojazd – g. 9.00

Niedziela, 8 styczeń 2023
Unisław, ul. Słowicza – g. 13.30

Poniedziałek, 9 styczeń 2023
Raciniewo, ul. Bydgoska 1-25 – pojazd – g. 15.30
Raciniewo, ul. Długa - bloki 3, 5, 7, 9 – pojazd – g. 15.30

Wtorek, 10 styczeń 2023
Raciniewo, ul. Długa 1(blok), domy przy szosie i nad torami (ul. Bydgoska 6-12) i Długa blok 2 – pojazd – g. 15.30
Raciniewo, ul. Długa – blok 4 i 6 – pojazd – g. 15.30

Środa, 11 styczeń 2023
Unisław, ul. Chełmińska (nieparzyste) 27-67 – g. 15.30
Unisław, ul. Chełmińska 69 - 77 – g. 15.30

Czwartek, 12 styczeń 2023
Unisław, ul. Głażewska – pojazd – g. 15.30
Unisław, ul. Wiosenna, Hasińskiego, Kwiatowa – g. 15.30

Piątek, 13 styczeń 2023
Unisław, ul. Chełmińska 1 – pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Mickiewicza – g. 15.30

Sobota, 14 styczeń 2023
Unisław, ul. Zielone Wzgórze, Na Skarpę, Widokowa, Sportowa, Ogrodowa, Pra Dolina – pojazd g. 9.0,
Bruki Unisł. - od P. Post, przy szosie do P. Zdanowicz – pojazd - g. 9.00

Niedziela, 15 styczeń 2023
Unisław, ul. Podgórna – g. 13.30

Poniedziałek, 16 styczeń 2023
Unisław, ul. Osiedlowa (numery nieparzyste) – pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Osiedlowa (numery parzyste) – pojazd - g. 15.30

Wtorek, 17 styczeń 2023
Unisław, ul. Wiślana – numery nieparzyste – g. 15.30
Unisław, ul. Wiślana – numery parzyste – g. 15.30

Środa, 18 styczeń 2023
Unisław, ul. Leśna i Chopina – g. 15.30
Unisław, ul. Reja i Miłosza – g. 15.30

Czwartek, 19 styczeń 2023
Unisław, ul. Magazynowa i Słoneczna – pojazd - g. 15.30
Unisław, ul. Dworcowa – pojazd – g. 15.30

Piątek 20, styczeń 2032
Unisław, ul. Chełmińska 48 – 80 (parzyste) i blok 76 – g. 15.30
Unisław, ul. Chełmińska – blok 74 i 78 – g. 15.30

Sobota 21, styczeń 2023
Unisław, ul. Grudziądzka – pojazd – g. 9.00
Unisław, ul. Rzemieślnicza – g. 9.00

Niedziela, 22 styczeń 2023
Unisław, ul. Kolejowa i Prosta – pojazd – g. 13.30

Poniedziałek, 23 styczeń 2022
Unisław, ul. Żwirki i Wigury – za cukrownią – pojazd – g. 15.30
Unisław, ul. Żwirki i Wigury–przy biurze plantacyjnym (1-7) – pojazd –g. 15.30

Wtorek, 24 styczeń 2023
Unisław, ul. Parkowa 1-17 i blok 29 – g. 15.30
Unisław, ul. Parkowa 18-25 (blok przy Przychodni, Policja), 22, 24 i blok 31 – g. 15.30

Środa, 25 styczeń 2023
Raciniewo, ul. Dębowa, Jesionowa i Modrzewiowa – pojazd – g. 15.30
Unisław, ul. Sienkiewicza – g. 15.30

Czwartek, 26 styczeń 2022
Bruki Unisł. - od starej szkoły do P. Olszewskich – pojazd – g. 15.30
Unisław, ul. Chełmińska 2 – 46 (parzyste), 3-23 (nieparzyste) i Sokola – pojazd - g. 15.30

Piątek, 27 styczeń 2023
Unisław, ul. Szeroka – numery parzyste (od numeru 2) – pojazd – g. 15.30
Unisław, ul. Szeroka – numery nieparzyste (od numeru 1) – pojazd – g. 15.30

Sobota, 28 styczeń 2023
Unisław, ul. Toruńska 3 - 61 (nieparzyste) – pojazd – g. 9.00
Unisław, ul. Toruńska – Grzybno + P. Startek, Szydłowscy, numery parzyste od Grzybna do numeru 2 – pojazd – g. 9.00

Niedziela, 29 styczeń 2023
Unisław, ul. Okólna – g. 13.30

Poniedziałek, - 30 stycznia 2023
Unisław, ul. Lipowa – numery nieparzyste (od nr 1) - g. 9.00
Unisław, ul. Lipowa – numery parzyste (od nr 2) – g. 9.00

Wtorek, 31 stycznia 2023
Unisław, ul. Rynkowa, Parkowa 33, Szymanowskiego – g. 9.00
Unisław, ul. Prusa, Kujota, Wyspiańskiego, Ratkowskiego, Kręta – pojazd – od g. 9.00

Sobota, 10 Wrzesień 2022 r.

Formacja Kobiet.

Od 18 października w naszej parafii w Unisławiu rozpoczynamy spotkania dla kobiet chcących pogłębić swoją życie duchowe i odnaleźć swoją tożsamość według zamysłu Boga. Formacje Kobiet Ezer Kenegdo obejmuje 9 spotkań ,które w naszej parafii odbywać się będą w każdy Trzeci wtorek miesiąca od października do czerwca w godzinach 19.00-21.00 . Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub email - zapisy właśnie ruszyły. Spotkania prowadzić będzie Jolanta Zatorska z Torunia.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00

Dni powszednie
7:00, 18:00

Święta zniesione
7.00, 10.00, 16.00, 18.00

SPOWIEDŹ

15 min przed każdą Mszą św. 

KANCELARIA PARAFIALNA

W dni powszednie
Po Mszy św. o godz. 7.00 do 8.30
i po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.30

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Toruniu, Oddział w Unisławiu
49 9511 0000 2004 0018 7004 0001