Ogłoszenia parafialne na XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 19 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia parafialne na XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do 18.00 , w niedzielę od 13.00 do 16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

W poniedziałek wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prb.

We wtorek wsp. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny - po rannej Mszy św. Różaniec w intencji Ojczyzny.

W środę wsp. Św. Cecylii, dz. i męcz. - o godz. 17.45 Nowenna do MBNP, a po Mszy wieczornej zapraszamy do salki parafialnej na wspólny śpiew pieśni patriotycznych i biesiadnych.

W piątek wsp. Śśw. Męcz. Andrzeja Dung-Lac prb. i Tow.

W tygodniu na zak. Adoracji N.S. Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (w sobotę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45).

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w trakcie Mszy o godz. 12.00 otrzymają promocję nowi ministranci i lektorzy a po Mszy św. przed Najśw. Sakr. odmówimy Litanię do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (można zyskać odpust zupełny).

Diecezja Toruńska przystąpiła do projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pt. „Nadzieja uszyta na miarę”, celem którego jestsfinansowanie szkoleń zawodowych dla kobiet na Filipinach. W związku z tym w niedzielę 26 listopada przeprowadzona zostanie zbiórka do puszki na ten cel.

Dom Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia organizuje kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód z niego będzie przeznaczony na doposażenie Placówki. W DPS-ie przebywa 143 podopiecznych. Są to głównie osoby leżące wymagające całodobowej opieki i pielęgnacji. Siostry będą obecne w parafii w przyszłą niedzielę.

Proboszcz Parafii Św. Józefa w Toruniu informuje, że wraz z adwentem rozpoczyna się cykl spotkań przygotowujących osoby dorosłe do sakramentów chrztu, bierzmowania i Pierwszej Komunii Św. w ramach Katechumenatu Dorosłych Diecezji Toruńskiej. Bliższe inf. mieszczą się w gablocie ogłoszeń.

W czwartek 23 listopada o godz. 16.30 do salki zapraszamy dziewczynki ze szkół podstawowych na spotkanie formacyjne dla dziewcząt prowadzone przez

S. Rozalię z Sankt. Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy.

W tygodniu zmarli śp. Wiesław Muszyński z Unisławia i Marek Ciechacki z Gzina (pogrzeb we wtorek o godz. 11.00).