Ogłoszenia parafialne na XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – Uroczystość Wszystkich Świętych

Niedziela, 01 Listopad 2020 r.

Zapraszamy na Adorację N.S. w poniedziałek od godz. 7.30 do 16.00, od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz.18.00, w niedzielę od godz.13.00 do 16.00. Msze św. w tygodniu o godz.7.00 i 18.00.

Ze względu na pandemię nie ma w dniu dzisiejszym procesji za zmarłych na cmentarzach.

W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele z czytaniem wypominek jednorazowych za zmarłych o godz. 7.00, 10.00 i 16.00.

W środę wsp. Św. Karola Boromeusza, bpa. Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie ŻR.

W Pierwszy czwartek i piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00.

W Pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej Adoracja N.S. do godz. 20.00.

Ze względu na nasilającą się pandemię chorych odwiedzamy tylko na wezwania i w razie niebezpieczeństwa śmierci.

Zapraszamy do włączenia się w w dn. 1-8 listopada w modlitwę „Różaniec do granic nieba”. Różaniec w kościele 1,2,8 XI – godz. 15.30, 3-7 XI – godz. 17.30. W tym roku będziemy wspominać tych wszystkich, którym nie pozwolono się narodzić. „Przez ręce Maryi chcemy ich przygarnąć, może nadać imię. Będziemy prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie pozwolono się narodzić. Zwrócimy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych zmarłych w sposób naturalny lub zmarłych tuż po porodzie, z prośbą o wstawiennictwo, za nami do Boga”.

Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.

Zgodnie z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej „w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.

• Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada,...może być przeniesiony na inne osiem dni listopada (nawet od siebie oddzielone)...dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych.
  • Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być także przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę fragmentu Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia”.

W tyg. zmarła śp. Gertruda Jonatowska, l. 93 z Raciniewa. Dobry Jezu...Życzymy Bożego Pokoju.