Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do godz.18.00, w niedzielę od godz.13.00 do 16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek Św. Teresy od Jezus; w piątek Św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę Św. Ignacego Antiocheńskiego.

Różaniec dla wszystkich codziennie (z wyjątkiem wtorku) o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do odmawiania różańca. Kto nie może być w kościele, prosimy o odmawianie różańca rodzinnie w domu.

We wtorek Różaniec fatimski z procesją o godz. 17.00.

          Odpowiadamy na niepokoje wiernych co do przyjmowania Komunii św. na rękę. Komunikat Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny sakramentów KEP stwierdza (fragmenty): „...przypominamy, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, to jednak nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same w sobie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne, jeśli spełnia się warunki stawiane w tej kwestii przez prawo liturgiczne...Nie można zarzucać profanowana Eucharystii osobom, które z różnych powodów pragną przyjąć z wiarą i czcią Komunię św. na rękę, zwłaszcza w okresie pandemii...Ci, którzy z uzasadnionych powodów proszą o Komunię na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii.”

          W dzień fatimski, 13 października na zakończenie Adoracji N.S. rozpoczynamy Nowennę w obronie życia, która zakończy się 21 października, w przeddzień liturgicznego wsp. św. Jana Pawła II.

          W piątek po wieczornej Mszy św. nauka przed chrztami.

Za tydzień kolekta na remonty. W przyszłą niedziele Odpust ku czci św. Jana Pawła II w Kończewicach (Suma o godz. 12.00).

Ogłoszenia stałe wywieszone są w gablocie ogłoszeń.

          W gablocie ogłoszeń mieści się m.in.: informacja o Ekstremalnej Drodze krzyżowej z toruńskiego Jaru do kościoła farnego w Chełmnie: Światowych Dniach Młodzieży 2023; pochówku dzieci utraconych w Toruniu; inicjatywie „Pod Biało-Czerwoną”.

W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Lili Redo z Unisławia i Jan Jabłoński z Bruków (pogrzeb we wtorek o godz. 12.00). Dobry Jezu a nasz Panie…                Drogim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia.