Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00. W niedzielę Adoracja od godz.13.00 do 16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i godz.18.00.

W poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

W środę św. Jana z Dukli, prb.

W sobotę św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

 

Zapraszamy na Święto miłości małżeńskiej, które odbędzie się w Grębocinie 12 lipca 2020 r. Święto miłości małżeńskiej przy relikwiach świętych Zelii i Ludwika Martin odbędzie się w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie 12 lipca 2020 r. (niedziela) o godzinie 12:00. Rozpoczęcie Mszą św., podczas której każda para będzie mogła indywidualnie odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a po Mszy czuwanie modlitewne.

 

W przyszłą niedzielę, 12 lipca odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Polski. Ewangeliczne wezwanie do miłości obliguje do uczestniczenia w życiu społecznym. Udział w wyborach jest wyrazem zaangażowania w nadawanie kształtu życiu społecznemu. Dobrze wiemy, że wybór pomiędzy dwoma, dość wyraźnie różniącymi się kandydatami, jest równocześnie wyborem pomiędzy dwoma wizjami rozwoju cywilizacyjnego w Polsce. Zachęcamy do uważnego przyjrzenia się propozycjom składanym przez obydwu kandydatów (pomocą może być w tym spotkanie z premierem Polski, który w poniedziałek odwiedzi Chełmno)  i dokonania wyboru drogi dla Polski zgodnie z własnym sumieniem.

 

Trwają wakacje czas urlopów i wyjazdów. Pamiętajmy, by ten czas nie był zapomnieniem o sprawach Bożych, o uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii oraz o codziennej modlitwie.

Przypominamy również o właściwym i godnym stroju w Kościele.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

W tygodniu odeszłą do Domu Ojca: śp. Hanna Redo. Dobry Jezu … .