Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja N.S. od poniedziałku do piątku od g. 7.30 do 18.00, w niedziele od godz. 13.00 do 16.00.

Msza św. niedzielna o godz. 10.30 jest transmitowana przez Facebook parafialny - zachęcamy do duchowej łączności. Ponadto każdego dnia o godz. 20.30 księża modlą się w kościele na Różańcu. Prosimy wiernych w duchowej łączności z kapłanami o odmawianie Różańca w swoich domach, rodzinach.

Ks. Bp Ordynariusz Wiesław Śmigiel udziela do odwołania wszystkim wiernym Diec. Toruńskiej oraz aktualnie przebywającym na jej terenie, dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Wszyscy są zobowiązani do korzystania z Mszy św. przez media. Zachęcamy również do korzystania z rekolekcji przez media i Komunii św. duchowej, by otrzymać owoce sakramentu za pośrednictwem samego tylko pragnienia Eucharystii.

Chorych odwiedzamy z sakramentami św. tylko w wypadku zagrożenia życia. Prosimy o korzystanie z Mszy św. przez media i Komunii św. duchowej.

W przyjmowaniu Komunii w formie duchowej trzeba uwzględnić trzy elementy: wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, wzbudzić miłość ku Niemu, wzbudzić pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Potrzebne jest również wzbudzenie żalu doskonałego za grzechy, czyli z miłości do Pana Jezusa.

Okazja do spowiedzi przed Mszami św. i dodatkowo podczas Adoracji N.S. w tygodniu od poniedziałku do piątku od. g. 8.00 – 9.00, od 17.00 – 18.00 i w sobotę o tych samych godzinach. Jeżeli ktoś ma pragnienie można również umawiać się telefonicznie na spowiedź indywidualną. Nie ma spowiedzi przez telefon.

Przypominamy, ze Komunia św. wielkanocna trwa aż do niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca.

Wg zarządzeń państwowych i kościelnych w trosce o zdrowie i ludzkie życie na Mszach św. może być tylko 5 osób, a więc praktycznie, tylko ci którzy zamówili intencję Mszy św. i to tylko w ilości do 5-ciu osób.

W razie pilnych spraw biurowych prosimy o kontakt telefoniczny po nr. 566866023, który jest podany również na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do odwiedzania tej strony.

Stolica Apostolska udziela Odpustu zupełnego wiernym dotkniętym Pandemią koronawirusa, opiekującym się chorymi, wiernym modlącym się o ustanie epidemii, ulgę dla cierpiących i wieczne zbawienie dla zmarłych. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” - można również zamawiać w wersji elektronicznej na stronie: www.e.niedziela.pl

W naszych domach w pierwszy czwartek miesiąca módlmy się o powołania, a w pierwszy piątek i sobotę wynagradzajmy za grzechy NSPJ i Marce Bożej.

Już dziś informujemy, że wg zarządzeń kurialnych Obrzędy Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego będą sprawowane bez udziału wiernych. Siostry i bracia! Odwagi, trwajmy w Panu, wnet nadejdzie świt zmartwychwstania.

W tygodniu zmarła śp. Wiesława Kańczewska z Unisławia. Dobry Jezu…