Dziś przeżywamy Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami ze zbiórką do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

Adoracja N.S. od poniedziałku do piątku od g. 7.30 do 18.00, w niedziele od godz. 13.00 do 16.00.

We wtorek o g. 17.15 Różaniec. Po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla rodziców dzieci klas III i IV, jak również wszystkich rodziców, którym leży na sercu dobro duchowe swoich dzieci.

W środę o godz. 17.30 Godzinki z Nowenną do MBNP.

W czwartek po wieczornej Mszy św. w salce pod plebanią spotkanie Akcji Katolickiej.

W piątek o godz. 17.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich.

W niedziele o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

Zbiórka do puszek na operację i rehabilitację Gabrysi z rodziny naszego kościelnego Pana Janka wyniosła 5749,9 zł. Rodzina składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W intencji wszystkich ofiarodawców i wspomagających będzie odprawiona Msza św. w niedzielę 29.03.2020 r.

o godz. 10.30.

 

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KORu, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Co było najważniejsze w jego życiu - Ewangelia i wypływające z niej credo życiowe ks. Ziei: ”nie zbijaj nigdy nikogo”. Wyjątkowo interesujący film, który poprzez niezwykłą postawę bohatera, ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, w tym rolę Kościoła, bez którego nie bylibyśmy wolnym krajem. Nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Jan Paweł II, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, także ks. Jan Zieja bohater filmu oraz wielu kapłanów, o których nawet nie wiemy.

Film został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

W tygodniu zmarł śp. Grzegorz Redo z Unisławia. Dobry Jezu...