Zapraszamy na Adorację N.S. (z wyjątkiem czwartku) w poniedziałek, wtorek oraz w piątek  od godz.7.30 do godz.18.00 w środę od godz.8.30 do godz.18.00. W niedzielę Adoracja N.S.           od godz.13.00 do godz.16.00. Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę o godz.7.00, godz.18.00 w środę o godz.7.00, 8.00 (na zakończenie roku szkolnego), 18.00               w czwartek o godz.7.30, 9.00, 11.00 (z procesją Bożego Ciała), 16.00. Nabożeństwa Czerwcowe do czwartku o godz. 17.40 w czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała w piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. godz.12.00.

Dziś zmiana porządku Mszy św.: godz.7.30, 9.00, 11.00 (I Komunia św.), 16.00. O godz.11.00 Msza św. Pierwszej Komunii św. Prosimy, aby umożliwić rodzicom i rodzinom dzieci z klas III-cich w swobodnym uczestnictwie w Eucharystii. O godz.17.00 Nabożeństwo czerwcowe dla dzieci komunijnych. Pamiętajmy dziś w sposób szczególnych w modlitwie o Ks. Bp. Józefie Szamockim z racji Jego rocznicy sakry biskupiej.

Dziś o godz.15.00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią do Serca Jezusowego Czuwanie Apelu Jasnogórskiego (wyjątkowo ze względu na uroczystości w Toruniu i na I Komunię św. w naszej parafii).

Dzisiejsza kolekta z racji III niedzieli m-c przeznaczona jest na remonty.  

W poniedziałek wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zak. 

We wtorek przy kościele na parkingu odbywać się będzie bezpłatna mammografia w technologii cyfrowej dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. O godz.17.00 Różaniec w intencji Kościoła św.

W środę na godz.8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli, Dyrekcje Szkoły i Przedszkoli oraz Pracowników tych placówek na Msze św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego.

Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie osób wyjeżdżających w lipcu na pielgrzymko-wycieczkę do Zakopanego.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, procesji i o udekorowanie domów emblematami religijnymi.  

Ołtarze na Boże Ciało wykonują:

I – przy odnawianym krzyżu obok kaplicy parafialnej na ul. Chełmińskiej – BŁOTO

II – u p. Kuczwalskiej przy ul. Lipowej – GOŁOTY

III – u p. Musiałów przy ul. Wiślanej – GŁAŻEWO

IV – dom po p. Marcie przy ul. Chełmińskiej – RACINIEWO 

Przebieg procesji Bożego Ciała jest następujący:

  1. Krzyż
  2. Chorągwie i feletrony (na przemian)
  3. Dzieci Pierwszokomunijne (w szatkach)
  4. Młodzież mająca przyjąć Sakrament Bierzmowania
  5. Dzieci sypiące kwiatki
  6. Ministranci, Lektorzy, Ceremoniarze
  7. Kapłani
  8. Baldachim z Najświętszym Sakramentem
  9. Chór, Zespół Chwały 30+, Orkiestra
  10. Wszyscy Wierni

Procesje kończymy w kościele nabożeństwem czerwcowym.

W piątek wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zak                    

W sobotę zapraszamy chętnych na wyjazd rowerowy na Barbarkę. Zbiórka o godz.8.00 na placu przy kościele.    

W niedziele XII niedziela Zwykła. W parafii Kijewo Królewskie odpust parafialny. Suma odpustowa                   o godz.12.00.  

17 i 19 czerwca o godz.17.00 w kościele próby dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji Bożego Ciała.

Od wtorku do soboty dzieci po I Komunii Św. uczestniczą w „Białym Tygodniu” przychodząc na Msze św. o godz.18.00 z wyjątkiem poniedziałku i czwartku.

Od piątku tzw. „oktawa Bożego Ciała” w łączności z Mszą św. wieczorną procesje eucharystyczne  (w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12.00).

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 23 czerwca po Mszy św. o godz. 16.00 na koncert zatytułowany „Spotkanie z muzyką klasyczną”. W programie występ gitarzysty klasycznego Marcina Chilińskiego oraz improwizacje organowe w wykonaniu Jarosława Ciechackiego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym muzycznym wydarzeniu. Organizatorzy to nasza parafia pw. Św. Bartłomieja oraz Gmina Unisław  i Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu.

Za tydzień w niedziele Mszą św. o godz.16.00 rozpocznie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. w salce dalsze spotkanie.

W tygodniu prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. przed Mszami św., aby duchowo przygotować się do Bożego Ciała.

Z dzisiejszą niedzielną uroczystością kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

W tygodniu do Domu Ojca odszedł: śp. Krzysztof Kaniewski z Bruków, którego pogrzeb we wtorek  o godz.14.00. Dobry Jezu… .