Ogłoszenia parafialne na VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Niedziela, 26 Maj 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

Zapraszamy na Adorację N.S. w poniedziałek, czwartek i piątek od godz.7.30 do godz.18.00, we wtorek i środę od godz.7.30 do godz.16.00. W niedzielę Adoracja N.S. od godz.13.00 do godz.15.45. Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i godz.18.00. Nabożeństwa majowe dla wszystkich – dzieci, młodzieży  i dorosłych o godz.17.30. W sobotę nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o godz.15.45.

Dziś rano wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Nawry, gdzie wszelkie nasze prywatne intencje pątnicy przedstawią Matce Bożej na sumie odpustowej o godz. 12.30. Pamiętajmy również o pielgrzymach w naszych modlitwach.

Prosimy, aby osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej odebrały dziś w zakrystii plany pielgrzymki.

W poniedziałek w sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym  Ks. Proboszczu Marku, który przeżywa 35-tą rocznicę święceń kapłańskich.  Biuro parafialne wieczorem nieczynne.

We wtorek o godz.17.00 Różaniec w intencji Kościoła św.

We wtorek i w środę o godz.16.00 w kościele próby dzieci klas IV Rocznicy Komunii św.

W środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dz. Tego dnia Ks. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel przezywać będzie rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach i umartwieniach.

W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających w przyszłym roku z naszej parafii do Ziemi Świętej.

W sobotę wspomnienie Św. Justyna, męcz.

Od godz.8.30 w Unisławiu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o pojazdy. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Pierwszosobotnie z Adoracją N.S. do godz.20.00.

W niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz.9.00 procesja wielkanocna.

0d 27 maja do 29 maja trwają dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy szczególnie wszystkich rolników i sadowników na poranne Msze św. połączone z procesją ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i modlitwami błagalnymi o urodzaje oraz za kraje głodujące.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. DZIĘKCZYNNĄ

ABP. TYMONA TYTUSA CHMIELECKIEGO

Drodzy duchowni, osoby konsekrowane i wierni świeccy!

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 13 maja 2019 r., w Bazylice św. Piotra w Watykanie ks. prał. Tymon Tytus Chmielecki, kapłan diecezji toruńskiej, przyjął święcenia biskupie. Dla diecezji toruńskiej to radość, ale też wezwanie do modlitwy w intencji misji dyplomatycznej Księdza Arcybiskupa. Przed podjęciem służby jako nuncjusz apostolski w Gwinei i Mali, abp Tymon Tytus Chmielecki, będzie sprawował Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Toruniu, w sobotę, 1 czerwca br., o godz. 17.00.

Bardzo serdecznie zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Księdzu Arcybiskupowi, towarzyszyć będzie podczas wspólnej celebracji Eucharystii m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech uczestnictwo we Mszy Świętej w bazylice katedralnej będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół powszechny, a nasza modlitwa stanie się wsparciem dla pochodzącego z Torunia Księdza Arcybiskupa.

bp Wiesław Śmigiel

Biskup Toruński