Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00 z wyjątkiem piątku, gdzie będzie przerywana na czas Drogi Krzyżowej a w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00. Spowiedź św. w tygodniu 15 min. przed Mszą św.

Dziś o godz. 17.15 w salce w wikariatce kolejne spotkanie kursu Alpha. Zapraszamy.

W środę pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku z racji wyboru na Stolice Piotrową.

Po Mszy św. wieczornej w salce w wikariatce spotkanie formacyjne Róż Różańcowych.

W piątek o godz.17.20 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie Adoracji o godz.17.30 Droga Krzyżowa dla Wszystkich godz.17.30 [dzieci, młodzieży, dorosłych] (można uzyskać odpust zupełny).

Po Mszy św. wieczornej nauki przed chrztami (chrzty w niedzielę na sumie).

W sobotę zapraszamy wszystkich na godz.10.00 na Halę Sportową na DIECEZJALNE ROZGRYWKI PIŁKI CHALOWEJ LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA naszej Diecezji Toruńskiej.

O godz.21.00 APEL JASNOGÓRSKI. Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę Dzień Modlitw i Solidarności z misjonarzami. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszki na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na remonty.

W każdą niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00 (można uzyskać odpust zupełny).

Zapraszamy wraz z Akcją katolicką naszej parafii do zbiórki żywności do paczek świątecznych dla rodzin naszej parafii. Kosz na żywność będzie wystawiony na stoliku pod chórem.

Zapraszamy do niesienia pomocy dzieciom z misji. Jest możliwość włączenia się akt miłosierdzia pomocy dzieciom z wioski misyjnej Kasisi z Zambii. Zbieramy dla nich kaszkę dla dzieci, którą w naszym imieniu zawiezie nasza parafianka, która latem wyjeżdża na misję do Afryki. Kosz na kaszkę specjalnie oznaczony będzie również wystawiony na stoliku pod chórem.

Zachęcamy mieszkańców naszej parafii do przekazania 1% na podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej. Dzięki tym środkom Caritas opłaca podopiecznym leczenie, zakup leków, turnusy rehabilitacyjne, kosztowne operacje i pomaga w szczególnych zdarzeniach losowych, np. Pogorzelcom czy osobom dotkniętymi kataklizmami pogodowymi. Aby przekazać 1% na ten cel, wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nr KRS 0000225584

Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa Księży Palotynów w Chełmnie przyjmują zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2019/2020 i zapraszają wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 17 marca br. Od godz.9.00 do godz.14.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

W tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Maria Maciejewska z Unisławia. Dobry Jezu … .

8 marca „Największy dar” wchodzi na ekrany polskich kin.

„Największy dar” to film szczególnie aktualny, potrzebny na dzisiejsze czasy, zupełnie inaczej ustawiający perspektywę widza wobec drugiego człowieka, także tego, który sprawia nam cierpienie. Konwencja obrazu zaskakuje, przekaz oczarowuje. „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i... duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie. Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcji filmu.

Zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II zatytułowany „Veryovka – Dusza Ukrainy śpiewa dla Boga i mieszkańców Torunia” w wykonaniu Narodowego Chóru Ukrainy. W programie polskie, ukraińskie i światowe pieśni religijne.

Koncert odbędzie się w toruńskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty 15 marca (piątek), o godz. 20.00. Koncert został objęty patronatem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla. Wydarzenie wpisuje się w obchody 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Toruniu. Wstęp wolny.

23 marca (tj. sobota), o godz. 19.00 w Katedrze Św. Janów odbędzie się koncert pasyjny 14 KATEDR – „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”. Jest on oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Liczba 14 w tytule koncertu jest nawiązaniem do 14 stacji Drogi Krzyżowej. W wydarzeniu udział biorą: Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble. Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu „Pasja” Mela Gibsona. Wydarzenie wprowadza w przestrzeń refleksji i medytacji. Stwarza możliwość do skonfrontowania się z ponadczasowymi kategoriami narodzin i śmierci dzięki refleksyjnej wędrówce, która poprzez muzykę i słowo próbuje dotknąć istoty naszej tożsamości kulturowej. Jest to podróż zarówno w świat polskiej tradycji, jak i wartości, które są fundamentem chrześcijańskiej Europy.

Koncert odbywać się będzie pod patronatem Biskupa Toruńskiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan, a szczególnie mieszkańców Torunia do przeżycia tego wyjątkowego wydarzenia.