Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00 z wyjątkiem środy, gdzie będzie przerywana na czas Eucharystii, a w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00 z wyjątkiem środy. Spowiedź św. w tygodniu 15 min. przed Mszą św.

Dziś o godz. 17.15 w salce w wikariatce rozpoczynamy w naszej parafii kurs Alpha. Zapraszamy.

Dziś jutro i pojutrze podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu (dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo). W poniedziałek i we wtorek o godz.15.00 Koronka do Bożego, o godz..17.30 Różaniec.

Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się czas wielkanocnej Komunii św. Spowiedź można potwierdzać kartką pozostawioną na kolędzie.

Od 6 – 9 marca trwają kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty.

Trwa 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W duchu wynagrodzenia za grzechy nadużywania alkoholu zachęcamy w Wielkim Poście do abstynencji. Swoje postanowienia można uzewnętrznić w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która wyłożona będzie na ołtarzu NSPJ.

W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza.

Zapraszamy na godz.18.00 do Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (przy Seminarium), gdzie rozpocznie się spotkanie z Ks. Sławomirem Oderem postulatorem procesu beatyfikacyjnego bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

We wtorek Zarząd Diecezjalny i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Toruniu zaprasza w ramach Katolickiego Klubu Dyskusyjnego na prelekcję w temacie: Święty SZARBEL mnich z Libanu, którą wygłosi Maroun Mazzawi Chrześcijański maronita z Libanu. Szczegóły na plakacie w gablotach ogłoszeń.

W środę Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.7.00, 10.30, 16.00 i 18.00. W środę obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowe ograniczenie przyjmowanego pokarmu (jeden posiłek do syta, ewentualnie dwa razy trochę).

W Wielkim Poście, który jest czasem pokuty, powstrzymujemy się od udziału w zabawach. O godz.17.10 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz.17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek spowiedź pierwszoczwartkowa od godz.17.30 do godz.18.00.

O godz.17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe, które poprowadzi jak co miesiąc Liturgiczna Służba Ołtarza.

 W piątek o godz.17.30 Droga Krzyżowa dla Wszystkich [dzieci, młodzieży, dorosłych] (można uzyskać odpust zupełny).

 W każdą niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00 (można uzyskać odpust zupełny).

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedziele po Mszy św. o godz.16.oo.

Zapraszamy wraz z Akcją katolicką naszej parafii do zbiórki żywności do paczek świątecznych dla rodzin naszej parafii. Kosz na żywność będzie wystawiony na stoliku pod chórem.

Zapraszamy do niesienia pomocy dzieciom z misji. Jest możliwość włączenia się akt miłosierdzia pomocy dzieciom z wioski misyjnej Kasisi z Zambii. Zbieramy dla nich kaszkę dla dzieci, którą w naszym imieniu zawiezie nasza parafianka, która latem wyjeżdża na misję do Afryki. Kosz na kaszkę specjalnie oznaczony będzie również wystawiony na stoliku pod chórem.

Zachęcamy mieszkańców naszej parafii do przekazania 1% na podopiecznych Caritas Diecezji Toruńskiej. Dzięki tym środkom Caritas opłaca podopiecznym leczenie, zakup leków, turnusy rehabilitacyjne, kosztowne operacje i pomaga w szczególnych zdarzeniach losowych, np. Pogorzelcom czy osobom dotkniętymi kataklizmami pogodowymi. Aby przekazać 1% na ten cel, wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać nr KRS 0000225584

W tygodniu do Domu Ojca odeszli: śp. Henryk Mazurkiewicz, którego pogrzeb w poniedziałek o godz.11.00, śp. Leszek Mika, którego pogrzeb w czwartek o godz.11.00 i w intencji pewnej zmarłej. Dobry Jezu … .