Zapraszamy na Adorację N.S. w poniedziałek od godz.7.30 do godz.18.00 od środy do piątku od godz.7.30 do 14.45, we wtorek i w niedzielę od godz. 13.00 do godz.16.00. Msze św. w poniedziałek i sobotę o godz. 7.00 i o godz.18.00, środę, czwartek i piątek o godz.7.00 (nie ma w tych dniach Mszy św. wieczornej z racji kolęd), w Nowy Rok o godz.9.00, 10.30, 12.00 i 16.00.

Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia. Zapraszamy Wszystkich Małżonków z rodzinami dzisiaj na Msze św. o godz.16.00 gdzie sprawowane będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W poniedziałek święto VII Dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

We wtorek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Przeżywamy Światowy Dzień Pokoju. Po Mszy św. o godz.12.00 w kościele nauki przed chrztami dla rodziców i chrzestnych. O godz.15.00 Różaniec święty w intencji przeżycia w świętości nowego Roku kalendarzowego.

W środę wspomnienie Śśw. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjazmu, bpów i drów Kła.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź pierwszoczwartkowa od godz.6.30 do godz.7.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach tego dnia o Ks. Biskupie Toruńskim Wiesławie z racji Jego urodzin.

W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz.6.30 do godz.7.00.

W sobotę chrzty św. na wieczornej Eucharystii. Po Mszy św. wieczornej do godz.20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Nabożeństwem pierwszosobotnim.

W niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia kolekta przeznaczona jest na Misje. Na każdej Mszy św. odbywać się będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary z kredy i kadzidła przeznaczone są na remont naszej świątyni). Po Mszy św. o godz.12.00 dzieci ze Zespołu Szkół w Unisławiu zaprezentują Jasełka Bożonarodzeniowe. Po Jasełkach w salce w wikariatce spotkanie opłatkowe dla Służby Liturgicznej Ołtarza, Zespołu Młodzieżowego „Bart”, Kolędników Misyjnych, Grupy Młodzieżowej „Nowa Przestrzeń”, Caritasu, Koła Misyjnego, Koła Różańcowego.

Informujemy, że do Domu Ojca odszedł ś.p. Marian Surmacz, wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu, instruktor, człowiek wielkiego serca. Zmarł w wieku 68 lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 31 grudnia o godz. 14.00 w kościele w Lisewie. Organizowany jest przez GOK zbiorowy przejazd na pogrzeb. Autokar wyjedzie o godz. 12.45 spod Gminnego Ośrodka Kultury w Unisławiu.

Biuro parafialne na czas kolęd po południu i w soboty przez cały dzień nieczynne.

Z dniem 1 stycznia 2019 r. Ks. Bp. zwalnia Wielebnego Księdza Doktora Sławomira Tykarskiego z obowiązków rezydenta Parafii pw. Świętego Bartłomieja w Unisławiu i mianuje Diecezjalnym Dyrektorem Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu. W związku z tym podziękowanie za posługę w naszej wspólnocie Ks. Sławomirowi pragniemy uczynić 1 stycznia na Mszy św. o godz.16.00. Zapraszamy wszystkie Grupy i Wspólnoty przyparafialne oraz Wszystkich Parafian na dziękczynienie czteroletniej posługi.