Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Niedziela, 23 Grudzień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Adwentu

Zapraszamy na Adorację N.S. w poniedziałek od godz.7.30 do godz.18.00 w czwartek i w piątek od godz.7.30 do 14.45; we wtorek i środę Adoracji nie ma, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.16.00. Msze św. w poniedziałek i sobotę o godz. 7.00 i o godz.18.00, w Boże Narodzenie o godz.9.00, 10.30, 12.00 i 16.00 w święto św. Szczepana jak w niedziele natomiast w czwartek i piątek o godz.7.00; (nie ma w tych dniach Mszy św. wieczornej z racji kolęd).

W poniedziałek WIGILIA NARODZENIA PAŃSKIEGO. Konferencja Episkopatu Polski zachęca „do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce”.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o Biskupie Andrzeju Suskim z racji Jego urodzin.

We wtorek uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy ZAPRASZAMY na Pasterkę. Wierni, którzy podczas Pasterki przyjmą Komunię św., mogą przyjąć Ją powtórnie uczestnicząc we Mszy św. o świcie czy też w dzień.

Po Mszy św. o godz. 12.00 dla dzieci i młodzieży Nabożeństwo przy Żłóbku.

W środę święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta tego dnia przeznaczona jest dla Bazyliki Katedralnej w Toruniu.

Na Mszy św. o godz.12.00 odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym roku Kolędnicy 28 grudnia odwiedzą Zespół Szkół w Unisławiu, mieszkańców Unisławia z ul. Szerokiej i ul. Podgórnej. Wspierajmy naszą modlitwą i ofiarami materialnymi dzieci z Burundii i Rwandy.

W czwartek święto św. Jana Ap. i Ewangelisty.

W piątek święto ŚŚw. Młodzianków, męcz.

W sobotę święto V Dnia Oktawy Narodzenia Pańskiego.

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszki na Fundusz Obrony Życia. Zapraszamy Wszystkich Małżonków na Msze św. o godz.16.00 gdzie sprawowane będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Biblioteka Gminna i Ośrodek Kultury w Unisławiu zapraszają do oglądania stajenki betlejemskiej, która czeka na sympatyków szopek bożonarodzeniowych w unisławskim parku.

4 stycznia GOK w Unisławiu zaprasza na IV Konkurs kolęd i pastorałek, który odbędzie się o godz.15.00 na małej sali sportowej Zespołu Szkół w Unisławiu. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie odpowiednio wypełnionej karty zgłoszenia do GOK-u do 3 stycznia.

4 stycznia GOK w Unisławiu zaprasza na Wspólne kolędowanie na godz. 18.00 do małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Unisławiu.

Apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zaczął się okres jesienno- zimowy , w naszych mieszkaniach i domach wzrasta ryzyko powstania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla. Ten trujący gaz, zwany czadem nie jest wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Bóle i zawroty głowy, duszności, senność, osłabienie, przyspieszenie czynności serca mogą być sygnałem, że ulegamy zatruciem tlenkiem węgla. Jeśli poczujesz takie objawy najszybciej przewietrz pomieszczenie i wezwij pomoc. Pamiętaj także o obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenia przewodów kominowych oraz sprawdzania instalacji wentylacyjnej oraz o niezaklejaniu i nie zasłanianiu kratek wentylacyjnych oraz otworów nawiewnych w oknach. Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.

Dzisiejszy numer świąteczny tygodnika katolickiego NIEDZIELA obejmuje dwa tygodnie, czyli dzisiejszy i 30 grudnia. Jest zwiększony objętościowo zawiera kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem, śpiewnik z kolędami i rytuałem wieczerzy wigilijnej oraz płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Cena numeru – 10 zł. Przeżyjmy czas Narodzenia Pana Jezusa z „Niedzielą” i jej dobrymi treściami budującymi miłość i jedność w naszych rodzinach.

Dziękujemy uczniom, nauczycielom, Dyrekcji i Pracownikom Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Bruków Unisławskich za przygotowanie sianka na nasze stoły wigilijne. Z serca Wszystkim dziękujemy.

Dziękujemy każdemu kto włączył się w zbiórkę żywności do paczek świątecznych, która przebiegała w naszym kościele pod patronatem parafialnej Akcji Katolickiej. Utworzono 22 paczki świąteczne, które trafiły do Rodzin i Osób w trudnej sytuacji materialnej z naszej wspólnoty. Bóg zapłać.

Dziękujemy KAŻDEMU za aktywne włączenie się w akcję misyjną „Ozdoby świąteczne”. Na dzieła misyjne zebraliśmy 413zł. 20gr. Bóg zapłać.

Kolekta ubiegłej niedzieli przeznaczonej na remonty wyniosła 6126zł 60gr. Bóg zapłać.

W tygodniu odeszli: śp. Władysława Dymska ze Stablewic, której pogrzeb w poniedziałek o godz.12.30. Dobry Jezu…