ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOSCIOŁA

 

Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. w poniedziałek i wtorek od godz.7.30 do godz.18.00, w środę od godz.7.30 do godz.16.00, w czwartek i piątek Adoracji nie ma, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00 z wyjątkiem czwartku i piątku. Różaniec święty dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do wtorku o godz.17.15 w środę połączony z Marszem Wszystkich Świętych o godz.16.00.

Dziś przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła oraz X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tegoroczny Dzień Solidarności przygotowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dedykowany jest chrześcijanom z Pakistanu, którzy „żyją w ciągłym zagrożeniu ze strony ekstremistów wywołujących fale religijnej nietolerancji i przemocy”. Przed kościołem zbiórka do puszki na Kościół Prześladowany.

Dziś kolekta na Misje.

W środę na godz.16.oo zapraszamy WSZYSTKICH małych i dużych, młodych i starszych do wzięcia udziału do przebrania się za świętego lub błogosławionego, którym leży na sercu świętość innych. Orszak wyruszy31 października z kościoła z modlitwą różańcową na ustach i radosna pieśnią. Orszak przejdzie przez Centrum Unisławia wraz z relikwiami św. Bartłomieja, św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Zakończenie nastąpi po powrocie w kościele z uroczystym błogosławieństwem i wylosowaniem nagród. Wszelkie informacje i pytania u ks. Jacka. Po Mszy św. w salce w wikariatce spotkanie Apostolstwa Dobrej śmierci.

W czwartek urocz. Wszystkich Świętych. Mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Jest ona świętem wszystkich, co należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. W czwartek i piątek przez cały dzień w każdym kościele i w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Msze św. o godz.7.30, 9.00, 10.30 z procesją za zmarłych na cmentarzu przy kościele i o godz.12.00 w kaplicy parafialnej, po niej procesja za zmarłych na nowym cmentarzu. Tego dnia nie ma Mszy św. wieczornej. Spowiedź pierwszoczwartkowa na każdej Mszy św.

W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z czytaniem wypominek o godz.7.00, 10.00 i o 16.00 na cmentarzu przy kościele (w razie niepogody Msza św. w kościele). Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.15.00 do godz.16.00.

W piątek odwiedzimy chorych z sakramentami św. na wioskach od godz.8.30. Prosimy o pojazdy.

W dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiekolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.

W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św. w Unisławiu od godz.8.30. Prosimy o pojazdy. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.20.00 nabożeństwem pierwszosobotnim.

O godz.19.oo Mszą św. rozpocznie się Wieczór Uwielbienia w kaplicy parafialnej na który serdecznie zapraszamy.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy będą pracowali przy porządkowaniu grobów.

Kolekta ubiegłej niedzieli przeznaczonej na remonty wyniosła 6553zł. 67gr. BÓG ZAPŁAĆ.

Gratulujemy Dzieciom z Przedszkola KRASNOLUDEK za zajęcie pierwszego miejsca i wyróżnienia w konkursie diecezjalnym RÓŻANIEC SKARB, KTÓRY TRZEBA ODKRYĆ. Dziękujemy nagrodzonym jak i tym, którzy włączyli się w konkurs diecezjalny.

Pod chórem można obejrzeć wystawę niektórych różańców, które wykonały dzieci i młodzież.

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2019 rok i składać wypominki za zmarłych.