Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00. Różaniec święty dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz.17.15, w sobotę po Mszy św. wieczornej, a niedziele o godz.15.30.

Dziś zapraszamy na Gwiaździstą Procesję Różańcową 7 października 2018r. na godz.14.30. Chcemy wyjść na ulice naszej miejscowości z różańcem w ręku pod przewodnictwem Maryi, by otoczyć nasz kraj modlitwą w dzień Matki Bożej Różańcowej. Odpowiedzmy na wezwanie Bożej Rodzicielki, błagając o ochronę, pokój, miłość i nawrócenie. Zapraszamy wszystkich.

W środę nowenna do MBNP połączona z Różańcem. Po Mszy św. w salce w wikariatce spotkanie formacyjne Przyjaciół Radia Maryja, a w sali św. Józefa spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej. .

W sobotę wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prb. Wieczorem po Eucharystii i po różańcu procesja fatimska.

W niedziele XVIII DZIEŃ PAPIESKI z hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na papieski fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia", żywy pomnik Jana Pawła II.

13 października 2018 roku (w sobotę) w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu odbędzie się spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół WSD, Wspólnot Żywego Różańca, Parafialnych Grup Modlitwy za kapłanów „Margaretka” oraz wszystkich pragnących wspierać modlitwą kapłanów i kleryków naszej diecezji. Osoby pragnące wziąć udział w spotkaniu zgłaszają się do ks. Proboszcza do 10 października. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeń.

Zapraszamy na Jesienne Spotkanie Duszpasterstwa Rolników Diecezji Toruńskiej i Bractwa Św. Izydora, które odbędzie się w dniu 14.10.2018 r. w Parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lidzbarku. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeń.

W niedzielę, 14 października, o godz. 17.00 w Hali Arena w Toruniu odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji 40. rocznicy wyboru na stolicę Piotrową. „Nieszpory ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Chór Opery Nova w Bydgoszczy oraz grono wspaniałych solistów: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jakub Badach, Jacek Wójcicki, Marek Bałata. Całością zadyryguje Jacek Rafał Delekta.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście na podstawie wejściówek rozdawanych w punkcie informacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2019 rok i składać wypominki za zmarłych.

W tygodniu zmarli: śp. Waldemar Spychalski z Raciniewa, śp. Atanazy Jabłoński z Unisławia. Dobry Jezu... .

 

Program XXV Rocznicy WSD w Toruniu oraz Zjazdu TP WSD Apostolatu Modlitwy „Margaretka” i Przyjaciół WSD.

9.30 – Gala: powitanie, film – historia WSD, wręczenie podziękowań

10.45 – wykład

11.30 – Msza święta

13.00 – obiad/kawa

14.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00 – koncert

ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski

Rektor WSD w Toruniu

 

POMNIK PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI POMORSKIEJ 1939

W sobotę, 6 października w Toruniu zostanie odsłonięty Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Monument ten powstał, by upamiętnić blisko 30 tyś. naszych rodaków, w tym kobiet i dzieci, którzy zginęli w ramach akcji „odpolszczania” ziem polskich, rozpoczętej po wybuchu II wojny światowej przez lokalne grupy Niemców działających pod nadzorem SS. Do największych zbrodni doszło na terenie przedwojennego województwa pomorskiego, stąd na lokalizację pomnika wybrano Toruń, przedwojenną stolicę Pomorza.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze Świętych Janów w Toruniu. Następnie w parku przy ul. Uniwersyteckiej o godz. 14.00 odbędzie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika.

 

SPOTKANIE DUSZPASTERSTWA ROLNIKÓW

DIECEZJI TORUŃSKIEJ I BRACTWA ŚW. IZYDORA

Zapraszamy na Jesienne Spotkanie Duszpasterstwa Rolników Diecezji Toruńskiej i Bractwa Św. Izydora, które odbędzie się w dniu 14.10.2018 r. w Parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lidzbarku.

PROGRAM

godz. 13.30 – Wykład ks. prof. Jana Perszona: „Powołanie rolnika w świetle nauki Jana Pawła II”

godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana

godz. 15.30 – Poczęstunek

godz. 16.30 – Propozycje planu działania Duszpasterstwa Rolników i Bractwa Św. Izydora w 2019 r.

ks. kan. Zbigniew Gański

Diecezjalny Duszpasterz Rolników