Ogłoszenia parafialne na XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Niedziela, 23 Wrzesień 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i wszelkie inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00. W niedzielę Adoracja od godz.13.00 do 16.00. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i godz.18.00. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, dodatkowa Eucharystia w Raciniewskim Lesie o godz.14.00.

Dziś odpust parafialny w Grzybnie. Suma odpustowa o godz.12.00.

W czwartek wsp. Św. Wincentego a Paulo, prb.,

W piątek wsp. Św. Wacława, męcz.

W sobotę święto Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.

W niedzielę w Lesie Raciniewskich przy Mogile Zbiorowej Cywilnych Ofiar okupanta niemieckiego z okresu II Wojny Światowej odbędzie się o godz. 14.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Śmigla. Uroczystość została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, Patronatem Honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, Patronatem Honorowym Ordynariusza Diecezji Toruńskiej Księdza Biskupa Wiesława Śmigla oraz patronem Honorowym Wójta Gminy Unisław Jakuba Danielewicza. Uroczystości przy Mogile Zbiorowej Cywilnych Ofiar okupanta niemieckiego z okresu II Wojny Światowej rozpoczną się już o godz.13.30. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Jest prośba organizatora, by osoby przybywające na uroczystość z Unisławia i Raciniewa w miarę możliwości przybyły pieszo, bowiem dojazd do Mogiły Zbiorowej będzie utrudniony ze względu na środki bezpieczeństwa.

Biblioteka parafialna czynna w poniedziałki od godz.17.00 do godz.19.00. Zapraszamy! „Czytasz i więcej wiesz. Czytasz i stajesz się mądrzejszy”.

Komunikat Harcerstwa Polskiego. 30 września o godz. 10.00 w parku przy Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się zbiórka naborowa dzieci z klas 1-3 (wraz z rodzicami) do zapoznania się z harcerskim życiem. Zapraszamy.

Trwa nabór do Zespołu Młodzieżowego „BaRt”.

Zapraszamy dziewczęta i chłopców od lat 15-tu do śpiewania z Zespole, jak również osoby grające na instrumentach. Chętnych proszeni są o zgłaszanie się do ks. Jacka opiekuna Zespołu.

Zapraszamy w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii.

Ministrant to ten, który służy Panu Jezusowi podczas Mszy Świętej i innych nabożeństw. Bliskość ołtarza, złożone ręce, komża, alba – to wszystko sprawia, że pobyt w kościele daje wiele radości i szczęścia. Ministrant jest bliżej Chrystusa niż wszyscy obecni w świątyni: znajduje się blisko ołtarza, tabernakulum.

Życie każdego dobrego ministranta polega na pobożnym uczestnictwie w Mszach Świętych według ustalonego planu, a także na spotykaniu się na zbiórkach, wspólnych wyjściach i wyjazdach, rekolekcjach oraz na innych atrakcyjnie spędzanych chwilach. Zastanów się! Wstępując do naszego grona, zyskasz nowych kolegów – a może spotkasz tych, których dobrze już znasz. Zyskasz także coś więcej – bliskość Chrystusa, Któremu odtąd będziesz służyć. Pan Jezus w sposób szczególny będzie z Tobą – to On Ciebie wybiera z grona wielu kandydatów – Twoich rówieśników. Liczymy na Ciebie!!!

Porozmawiaj ze swoimi Rodzicami. Jeśli będziesz chciał zostać ministrantem, przyjdź. Chłopcy z Rodzicami mogą zgłaszać się do ks. Jacka.

Drogi Młody Bracie, Droga Młoda Siostro! Masz jakieś pytania dotyczące Boga? Chcesz Go doświadczyć? To zapraszamy 6 października 2018r. na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Wszelkie pytania i zapisy u ks. Jacka do 26 września.

Kolekta remontowa ubiegłej niedzieli wyniosła 7064zł. 52gr. Bóg zapłać.