Ogłoszenia parafialne na NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Niedziela, 27 Maj 2018 r.

Ogłoszenia parafialne na NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i wszelkie inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00 z wyjątkiem czwartku. W niedzielę Adoracja N.S. od godz.13.00 do godz.16.00. Msze św. w tygodniu z wyjątkiem czwartku o godz. 7.00 i godz.18.00.

Nabożeństwa majowe dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych na zakończenie Adoracji o godz.17.30.

Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.

Dziś o godz.11.00 przyjęcie do I Komunii św. dzieci klas III. Ze względu na liczną grupę dzieci przystępujących do Komunii, wszystkie ławki zarezerwowane będą dla dzieci i ich rodziców. Nie ma dziś Mszy św. o godz.10.30 i 12.00. Nabożeństwo dla dzieci w dniu Przyjęcia o godz.17.00.

Dziś piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Nawry. Suma odpustowa o godz.12.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach z naszej parafii, którzy niosą również i nasze intencje przed oblicze Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Z dzisiejszą niedzielną uroczystością kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

We wtorek wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej.

O godz.19.30 w kościele spotkanie osób, które wyjeżdżają z ks. Jackiem w sobotę 3 czerwca na spotkanie na Pola Lednickie.

O godz.20.00 w kościele spotkanie Młodzieży klas III Gim. przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Mamy tego dnia obowiązek uczestnictwa we Mszy św. i świętowania. Publicznie wyznajemy naszą wiarę.

Msze św. o godz.7.30, 9.00, 11.00 – z procesją i 16.00. Procesje kończymy w kościele nabożeństwem majowym.

Przypominamy o przygotowanie ołtarzy, procesji i o udekorowanie domów emblematami religijnymi i flagami.

Ołtarze na Boże Ciało wykonują:

I – u p. Kończewskiej przy ul. Chełmińskiej – Stablewice

II – u p. Kuczwalskiej przy ul. Lipowej – Gołoty

III – u p. Musiałów przy ul. Wiślanej – Głażewo

IV – dom po p. Marcie przy ul. Chełmińskiej – Bruki Kokocka.

Przebieg procesji Bożego Ciała jest następujący:

1. Krzyż

2. Chorągwie i feletrony (na przemian)

3. Dzieci Pierwszokomunijne (w szatkach)

4. Młodzież mająca przyjąć Sakrament Bierzmowania

5. Dzieci sypiące kwiatki

6. Ministranci, Lektorzy, Ceremoniarze

7. Kapłani

8. Baldachim z Najświętszym Sakramentem

9. Chór, Orkiestra

10.Wszyscy Wierni

Zapraszamy wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki w procesji Bożego Ciała. Próba w poniedziałek przy kościele o godz.16.30.

W sobotę wspomnienie św. Justyna, męcz. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie podczas Adoracja N.S. do godz.20.00.

W pierwszy piątek miesiąca od godz.17.00 do 18.00 spowiedź pierwszopiątkowa.

W tygodniu odwiedzimy chorych z sakramentami św.: w piątek na wioskach i w sobotę w Unisławiu od godz.8.30. Prosimy o pojazdy.

Od piątku tzw. „oktawa Bożego Ciała” w łączności z Mszą św. wieczorną procesje eucharystyczne (w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.10.30).

Od poniedziałku do soboty dzieci po I Komunii Św. uczestniczą w „Białym Tygodniu” przychodząc na Msze św. o godz.18.00 z wyjątkiem wtorku i czwartku.

Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej we wtorek wyjeżdżają na dziękczynną Pielgrzymko-wycieczkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Zbiórka przy kościele godz.8.15, wyjazd godz.8.30. Dzieci w tym dniu przeżywają kolejny dzień „Białego Tygodnia” z Matką Bożą w Oborach. Uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym oraz spotkaniu z Ojcem Piotrem. Odbędzie się też nałożenie Szkaplerza św.. Dzieci zabierają ze sobą białe szatki komunijne.

Dziękujemy z Całego Serca Rodzicom dzieci z klas IV-tych przeżywających tydzień temu pierwszą rocznicę przyjęcia Najświętszego Sakramentu za przekazanie daru pieniężnego w kwocie 2.150zł. na odnowienie figurki Matki Bożej znajdującej się przy plebani. Niech Pan błogosławi, a Matka Najświętsza otacza płaszczem swej opieki Wasze Rodziny.

W tygodniu prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. przed Mszami św., aby duchowo przygotować się do Bożego Ciała.

Za tydzień XI Święto Dziękczynienia przed Kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności.

Kolekta remontowa wyniosła z ubiegłej niedzieli wyniosła 7.198zł. 37gr. Bóg zapłać.