Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU - CZAS NARODZENIA PAŃSKIEGO

Niedziela, 24 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na IV NIEDZIELĘ ADWENTU - CZAS NARODZENIA PAŃSKIEGO

Zapraszamy na Adorację N.S. od środy do piątku od godz.7.30 do godz.17.50; w poniedziałek i wtorek adoracji nie ma. W niedzielę Adoracja N.S. od godz.13.00 do godz.15.50. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00 z wyjątkiem poniedziałku i wtorku; w święta Msze św. jak w niedziele.

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Konferencja Episkopatu Polski zachęca: „do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w wigilię Bożego Narodzenia ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce”. Pamiętajmy dziś w modlitwie o Biskupie Seniorze Ks. Bp Andrzeju Suskim z racji jego urodzin.

Dziś numer specjalny tygodnika katolickiego NIEDZIELA liczący 92 strony, a w nim: najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu "Arki Noego", rytuał Wieczerzy Wigilijnej wraz ze śpiewnikiem do spólnego kolędowania, kalędarz "Papież, który zmienił świat" z okazji 40-tej rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Cena numeru specjalnego – 10zł. Przeżyjmy czas Narodzenia Pana Jezusa z "Niedzielą" i jej dobrymi treściami budującymi miłość i jedność w naszych rodzinach.

Zapraszamy na Pasterkę o godz.24.00.

W poniedziałek urocz. Narodzenia Pańskiego. Chrzty na sumie o godz.10.30.

Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się rozesłanie Kolędników Misyjnych. W tym roku Kolędnicy Misijni odwiedzą mieszkańców Gzina 28 grudnia 2017 oraz pracowników Zespołu Szkół w Unisławiu. Wspieramy naszą modlitwą i ofiarami materialnymi dzieci z Syrii i dzieci z Libanu.

We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męcz. Kolekta tego dnia przeznaczona jest dla Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Po Mszy św. o godz.12.00 nabożeństwo przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież.

W środę święto Jana Ap. i Ewangelisty. Tego dnia rozpoczynamy w naszej parafii wizyty duszpasterskie. Plan kolęd na najbliższe dni jest następujący:

W czwartek święto Młodzianków, męcz.,

W piętek święto V Dnia Oktawy Narodzenia Pańskiego.

W sobotę święto VI Dnia Oktawy Narodzenia Pańskiego.

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Na zakończenie Adoracji N.S. Tego dnia nabożeństwo kończące rok kalendarzowy.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w zbiórkę żywności pod patronatem Akcji Katolickiej naszej parafii do paczek świątecznych dla 23 rodzin naszej wspólnoty.

Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję misyjną „Ozdoby świąteczne”. Wspieraliśmy zebranymi funduszami spotkanie osób starszych i samotnych naszej parafii oraz dzieła misyjne. Zebraliśmy na ten cel 375 zł 67gr.

Kolekta remontowa z ubiegłej niedzieli wyniosła 7076zł. 14gr. Bóg zapłać.

W tygodniu zmarły śp. Zofia Czajkowska Torunia, śp. Elżbieta Teresa Czajkowska z Bydgoszczy, śp. Janina Nowak z Unisławia, któtej pogrzeb w czwartek o godz.12.00. Rodzinom składamy kondolencje i obejmujemy naszą modlitwą, a dla zmarłych wypraszamy radość nieba: Dobry Jezu... .