Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
w Unisławiu Pomorskim

Ogłoszenia parafialne na II NIEDZIELĘ ADWENTU

Niedziela, 10 Grudzień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne na II NIEDZIELĘ ADWENTU


Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach szczególnie w tym nowym okresie liturgicznym o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i wszelkie inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.40 do godz.17.50, w niedzielę od godz.13.00 do godz.15.50. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00.

Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00 z lampionami.

Dziś uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu o godz. 12.00. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w ingresie wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i przedstawicielami Episkopatu Polski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Księdzu Biskupie Wiesławie.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicę naszego kraju, m. in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

 

W poniedziałek o godz. 18.00 na Mszy św. spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, po Eucharystii wieczornej w salce w wikariatce katecheza.

 

W środę wsp. św. Łucji, dz. i męcz. O godz.17.15 Różaniec Fatimski. Po Mszy św. wieczornej w salce w wikariatce spotkanie formacyjne Grupy przyjaciół Radia Maryja.

 

W czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, prb i dra Kła.

 

W piątek po Mszy św. wieczornej nauki przed chrztami (chrzty w niedziele na sumie).

 

W sobotę adwentowy Apel Jasnogórski o godz.20.00.

 

W niedzielę adwentowy Wieczór Uwielbienia o godz.18.00 w małej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Unisławiu.

W przyszłą niedziele kolekta na remonty.

 

Biuro parafialne w godzinach porannych w czwartek i piątek bedzie nieczynne.

 

Trwa do 18 grudnia w kościele pod chórem pod patronatem Akcji Katolickiej naszej parafii zbiórka żywności do paczek świątecznych dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej naszej wspólnoty. Zachęcamy do przyłączenia się do tej szczytnej akcji.

 

Zachęcamy do nabywania poświęconego sianka na stół wigilijny przygotowany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brukach Unisławskich. Ofiary z sianka przeznaczone są na kościół.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie nowego nr. Tygodnika NIEDZIELA, gdzie znajduje się wywiad z nowym Biskupem Toruńskim Wiesławem Śmiglem, w którym Ksiądz Biskup opowiada o swoich priorytetach i pasjach.

 

Komenda Miejska Policji w Toruniu przestrzega o oszustach metodą na wnuczka i policjanta. Pamiętajmy, że: Policjanci nie prowadzą akcji przez telefon, nie zabezpieczają pieniędzy przed oszustami, pod żadnym pozorem nie przekazujcie państwo pieniędzy obcym ludziom lub nie pozostawiajcie w miejscach, w których nakazują, nawet gdy mówią i udają, że są policjantami. W takich przypadkach natychmiast dzwońcie pod nr. Alarmowy 997 lub 112.

 

Zapraszamy do nabywania w biurze parafialnym Albumu Rocznicowego 25 lat Diecezji Toruńskiej z tytułową stroną zdjęcia naszej parafii. Album jest bogato ilustrowany z parafiami diecezji Toruńskiej, również naszą. Nadaje się on na piękny prezent pod choinkę.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00

Dni powszednie
7:00, 18:00

Święta zniesione
7.00, 10.00, 16.00, 18.00

SPOWIEDŹ

15 min. przed każdą Mszą św.

KANCELARIA PARAFIALNA

W dni powszednie
Po Mszy św. o godz. 7.00 do 8.30
i po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.30

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Toruniu, Oddział w Unisławiu
49 9511 0000 2004 0018 7004 0001