Ogłoszenia parafialne - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 19 Listopad 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.17.50, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.50. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00.

Dziś Światowy Dzień Ubogich w haśle "Miłujmy nie słowem, ale czynem". Przed kościołem zbiórka do puszki na Ubogich. Dziś trzecia niedziela miesiąca kolekta przeznaczona na remonty.

W poniedziałek wsp. Św. Rafała Kalinowskiego prb.

We wtorek wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryji Panny.

W środę wsp. św. Cecylii, dz. i męcz. Po Mszy św. zapraszamy do sali św. Józefa w kaplicy parafialnej na wspólny śpiew pieśni patriotycznych w czasie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W piątek wsp. Śśw. Andrzeja Dung-Lac, prb., i Tow., męcz.

W sobotę odpust w Nawrze, summa odpustowa o godz.10.00.

W przyszłą niedziele urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Adoracji Najśw. Sakramentu odmówimy litanię do Najśw. Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi z odpustem zupełnym.

Przed kościołem zbiórka do puszki na RADIO MARYJA.

Na ekrany kin wszedł jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych w historii pt. "Sprawa Chrystusa". Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie ślectwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

Przy Sanktuarium M. B. Nieustajacej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35) na początku adwentu 4 grudnia o godz. 19.00 w sali Pustelnik rozpocznie się cykl spotkań dla dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie, pierwsza Komunia św.)

Komunikat w sprawie kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Toruńskiego i jego ingresu do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu

Biskup Wiesław Śmigiel przejmie kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny w dniu 8 grudnia br., o godz. 17.00, w bazylice katedralnej Św. Janów w Toruniu. Do obecności zobowiązani są członkowie Kolegium Konsultorów. Natomiast bardzo wskazana jest obecność kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zwłaszcza z parafii toruńskich i parafii podmiejskich Torunia.

Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu nastąpi w dniu 10 grudnia br. (niedziela), o godz. 12.00. W ingresie, wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i przedstawicielami Episkopatu Polski, uczestniczą kapłani i delegacje parafii całej diecezji. Należy wcześniej tak zaplanować i ogłosić wiernym program niedzielnych Mszy św. w parafiach, by umożliwić wszystkim uczestnictwo w ingresie.

W dniu 9 grudnia br. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Toruniu (O.O. Jezuici) rozpocznie się modlitewne czuwanie młodzieży.

W dniach kanonicznego objęcia diecezji oraz ingresu zalecana jest w kościołach diecezji toruńskiej szczególna modlitwa w intencjach nowego biskupa diecezjalnego. W dniu ingresu, o godz. 12.00, odezwą się dzwony kościołów diecezji toruńskiej. + Andrzej Suski Administrator Apostolski Diecezji Toruńskiej

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2018 rok i składać wypominki roczne za zmarłych.