Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła
w Unisławiu Pomorskim

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 08 Październik 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA


Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.17.50, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.50. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00. Różaniec święty dla dzieci młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz.17.15, w niedziele o godz.15.30.

 

Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na papieski fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz kontynuacja zbierania podpisów w sprawie ratowania przed zbrodnią aborcji chorych nienarodzonych dzieci. Prosimy wszystkich chrześcijan o włączenie się w te akcje.

 

W poniedziałek wsp. Bł. Wincentego Kadłubka, bpa. W salce w wikariatce po Mszy wieczornej nauki przedślubne.

 

W środę nowenna do MBNP połączona z Różańcem. Po Mszy św. w sali św. Józefa spotkanie formacyjne Przyjaciół Radia Maryja.

 

W piątek wsp. Bł. Honorata Koźmińskiego, prb. W kościele po Eucharystii nauki przed chrztami (chrzty w niedziele na sumie).

 

W niedziele o godz.16.00 spotkanie osób które w tym roku mają przyjąć sakrament bierzmowania.

W kaplicy parafialnej w niedziele o godz. 19.oo kolejny Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 

Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż 14 października 2017 r. o godz. 8.30 w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Toruniu zostanie odprawiona Msza Św. Obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych – poronionych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r.

 

14 października 2017 r. (w sobotę) w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu odbędzie się spotkanie członków Towarzystwa Przyjaciół WSD, Parafialnych Grup Modlitwy za kapłanów „Margaretka” oraz wszystkich pragnących wspierać modlitwą kapłanów i kleryków naszej diecezji. Wszelkie informacje w gablotach ogłoszeń.

 

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Teologiczny zaprasza na studia podyplomowe Biortyka. Wszelkie informacje bliższe na plakacie w gablocie.

 

W związku z wykonywaną inwentaryzacją cmentarza bardzo proszę, aby sprawdzić, czy wszystkie dane na stronie internetowej cmentarza są właściwe, tj. czy są właściwie zapisane dane pochowanych, czy zgadzają się daty, czy wszyscy pochowani są dopisani do grobu – można to zobaczyć na naszej stronie internetowej a także na stronie cmentarza: www.cmentarnik.net/unislaw. Proszę o zgłaszanie się do biura parafialnego dysponentów gdzie są nieścisłości i braki a także dysponentów, których to groby są oznaczone na czerwono.

Na cmentarzu są również groby, na których nie ma żadnych informacji o pochowanych lub informacje są niepełne.

W miesiącu październiku zostaną ustawione znicze na grobach, które są oznaczone w internecie na czerwono – czyli takie, których dysponenci są proszeni o kontakt z Biurem Parafialnym, aby wyjaśnić nieścisłości.

Przypominam, iż wg. Ustawy z dnia 31 stycznia 1959r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, Art 7 pkt. 1 i pkt. 2 – grób do ponownego pochówku może być zagospodarowany po 20 latach od daty pochowania zmarłego w przypadku braku przedłużenia jego ważności.

 

W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje Mszy św. na 2018 rok i składać wypominki za zmarłych.

 

W tygodniu zmarł śp. Egon Wilkowski i śp. Teresa Podraza z Unisławia, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.11.00. Dobry Jezu... .

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00

Dni powszednie
7:00, 18:00

Święta zniesione
7.00, 10.00, 16.00, 18.00

SPOWIEDŹ

15 min przed każdą Mszą św. 

KANCELARIA PARAFIALNA

W dni powszednie
Po Mszy św. o godz. 7.00 do 8.30
i po Mszy św. o godz. 18.00 do 19.30

KONTO PARAFII

Bank Spółdzielczy w Toruniu, Oddział w Unisławiu
49 9511 0000 2004 0018 7004 0001