Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.17.50, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.45. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00.

 

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

 

W poniedziałek wsp. Bł. Władysława z Gelniowa, prb. Po wieczornej Mszy św. w salce spotkanie Rady Ekonomicznej.

 

We wtorek Różaniec świety o godz.17.15, potem litania do św. Bartłomieja o godz.17.50. Eucharystią o godz.18.00 rozpocznie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Bartłomieja.

 

W środę wsp. Św. Wincentego a Paulo, prb. O godz. 17.15 Godzinki i Nowenna do MBNP. Po Mszy św. w kościele Różaniec do "Siedmiu Boleści", a po nim w salce spotkanie formacyjne z katechezą dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

W czwartek wsp. Św. Wacława, męcz.

 

W piątek Śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz.17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii uczczenie relikwi św. s.Faustyny.

 

W sobotę wsp. św. Hieronima, prb. i dra Kła.

 

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec św. odmówimy o godz.15.30.

1 października w niedzielę o godz.12.00 spotkanie dzieci klas III, które maja przystąpić w tym roku szkolnym i katechetycznym do I Komunii świetej.

 

Rodzi się społeczna inicjatywa budowy nowego pomnika pomordowanych leżących przy kościele. Opiekunowie pomnika z rodzin pomordowanych proszeni są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne cdn. (24.09.2017r.)

Zespół Szkół w Unisławiu organizuje wczesne wspomaganie rozwoju dziecka czyli pomoc dzieciom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Wszelkie informacje w gablocie ogłoszeń.

 

Innowacje Sp. z o.o. W partnerstwie z Powiatem Wąbrzeskim oraz z Bydgoskim Domem Technika NOT Sp. z o. o. Realizują wspólny projekt dofinansowany z Unii Europejskiej pt. "Zdobądź dotację na założenie firmy i zaplanuj własną ścieżkę kariery w Powiecie Wąbrzeskim". Projekt skierowany jest również do mieszkańców Powiatu Chełmińskiego, powyżej 29 roku życia, którzy nie pracują i chcieliby otrzymać bezzwrotną pomoc unijną w wysokości 46200 zł. na założenie i prowadzenie firmy. Chętnych prosimy o złożenie formularzy rekrutacyjnych do 29 września do Biura Projektu w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie.

 

Zapraszamy do Biblioteki parafialnej, która mieści się w sali św. Józefa w kaplicy parafialnej w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

 

W dniach od 29 września do 1 pażdziernika w Zamku Bierzgłowskim odbędą się Dni Formacyjne Akcji Katolickiej. Na te spotkanie zapraszamy szczególnie Członków Rady Parafialnej. Szczegółowy plan w gablotach ogłoszeń.

 

Kolekta remontowa z ubiegłej niedzieli wyniosła 7041,90. Bóg zapłać za ofiary.

 

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Zatrzymaj Aborcje" informuje, że ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela sie mu pomocy. Taka sytuacja mieła miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy- aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer Pesel. Prosimy wszystkich chrześcijan o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji chorych nienarodzonych dzieci.

 

W tygodniu zmarł śp. Stanisław Sosiński z Raciniewa i śp. Mieczysław Kamiński z Unisławia, którego pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Dobry Jezu... .