Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela, 10 Wrzesień 2017 r.

Ogłoszenia parafialne - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.45. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00.

W środę wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kła; o godz. 17.15 Różaniec Fatimski i Nowenna do MBNP. Po Mszy św. w kościele katecheza dla Wszystkich Rodziców naszej parafii w szczególności dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz.17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Eucharystii uczczenie relikwi św. s. Faustyny oraz w salce przy wikariatce nauki przed chrztami (chrzty w niedziele).

Ze względu na wielość wydarzeń 16 września przenosimy wyjątkowo na piątek 15 września na godz.21.00 Apel Jasnogórski.

W sobotę wsp. Śśw. Korneliusza, pp i Cypriana, bpa, męcz.

W sobotę 16 września o godz.10.00 w salce w wikariatce spotkanie dla kandydatów do Służby Liturgicznej. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chłopców pragnących służyć przy ołtarzu i dołączyć do grupy ministrantów naszej parafii.

W przyszłą niedzielę kolekta na remonty.

Jak co roku o tej porze trwa zbiórka płodów rolnych dla Toruńskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiarodawcy zgłaszaja się do ks. Proboszcza.

Wydział Teologiczny w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe. Wszelkie informacje w gablocie ogłoszeń.

Pod patronatem Akcji Katolickiej zapraszamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin naszej parafii.

Przypominamy, że 16 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Zapisy w biurze parafialnym i u p.katechetki Urszuli (potrzebny pesel). Koszt 70 zł. Prosimy zapisane osoby o uzupełnienie danych i o uregulowanie należności.

16 września o godz. 19.30 w Kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu rusza II Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA "Muzyka Nowych Świątyń". Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej festiwalu oraz na stronie diecezji.

Przypominamy osobą, które z uzasadnionych przyczyn pragną przyjąć sakramenty święte poza własną parafią, że zobowiązani są do końca września złożyć na ręce Księdza Proboszcza podanie, aby uzyskać na to zgodę Księdza Biskupa.

W tygodniu zmarł śp. Filip Ordon oraz śp. Mirosław Burek. Dobry Jezu ...