Witamy i pozdrawiamy wszystkich parafian oraz miłych gości. Pamiętajmy w naszych modlitwach i wyrzeczeniach o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają duchowo i materialnie nasze remonty i inicjatywy parafialne.

Zapraszamy na Adorację N.S. od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do godz.18.00, w niedzielę od godz. 13.00 do godz.15.45. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i o godz.18.00.

W poniedziałek o godz.8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, pracowników szkoły. Kto nie może przybyć rano, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej.

We wtorek o godz.17.15 Różaniec, po Mszy św. uczczenie relikwi św. Bartłomieja Ap.

W środę o godz. 17.30 Godzinki i Nowenna do MBNP, a po Mszy św. w salce spotkanie Żywego Różańca.

W czwartek od godz.17.00 do godz.18.00 spowiedź pierwszoczwartkowa.

W piątek święto Narodzenia Najświętszej Mari Panny. O godz.17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na Mszach św. nastąpi obrzęd błogosławieństw ziarna siewnego i nasion. Po Eucharystii uczczenie relikwi św. s. Faustyny. W związku z 100 rocz. objawień fatimskich na Mszach św. w piątek (również w rodzinach) nastąpi Akt Poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi.

W niedzielę odpust parafialny w Czarżu, suma odpustowa o godz.12.00. Tego dnia rozpoczynamy w Polsce Tydzień Wychowania pt: "Maryja Wychowawczynią pokoleń".

Pod patronatem Akcji Katolickiej zapraszamy do zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin naszej parafii.

 

Dnia 16 września (sobota) organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w zwięzku z 50-leciem koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W planach również zwiedzenie miejsca objawień w Grąblińskim Lesie. Zapisy w biurze parafialnym i u p.katechetki Urszuli (potrzebny pesel). Koszt 70 zł.

 

Dziękujemy za przygotowanie Pikniku Rodzinnego św. Bartłomieja oraz Dożynek Powiatowo–Gminno-Parafialnych. Wszystkim tym, którzy w różnoraki sposób właczyli się w przygotowanie, przebieg, uświetnienie tej Uroczystości-Dziękczynienia składamy staropolskie Bóg zapłać!

W dzisiejszym wydaniu czasopisma "NIEDZIELA" znajduje się wyjątkowy obrazek – Matka Boża Częstochowska w nowych koronach. Niech wizerunek naszej Niebieskiej Matki będzie w każdym domu.

 

Ks. Paweł Maciejko jest nowym wikariuszem w naszej parafii. Serdecznie Go witamy i życzymy wielu łask w pracy na nowej placówce.